15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Направен нож кој низ именик поминува како низ путер (видео)

Нема многу да погрешиме ако кажеме дека Јапонците се перфекционисти и дека се обидуваат да изведат совршено баш се`.

Такајуки Шибата од Фукујама не е исклучок, неговите кујнски ножеви на далеку се познати.

Имено моделот Shibata Kotetsu 210mm е толку остар што низ телефонски именик поминува како низ путер.