6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Кога вакви работи ќе почнат да се случуваат, знајте дека крајот е блиску… (видео)

Многу луѓе веруваат дека живееме во предапокалиптично време. Дури и доколку се обидувате да останете позитивни при моменталната состојба во светот, тоа е прилично тешко со оглед на секојдневните ужасни вести кои доаѓаат од сите краишта на планетава.

Она што исто така е обесхрабрувачко се големите климатски промени кои очигледно луѓето не ги сфаќаат сериозно.

Кога ќе се случи нешто вакво, како на видеото подолу, не е лесно да останете позитивни.

Човекот кој на Јутјуб го објави следново видео изјавил дека температурата за само неколку минути паднала за неверојатни 20 степени.

Спонзорирано: