7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Еве зошто старата реклама на Застава 101 е меѓу најсмешните во светот (видео)

На порталот The Vintage News објавена е рекламата за автомобилот Застава 101 снимена седумдесетите години во Југославија.

Некои читатели можеби се сеќаваат на оваа реклама која се емитувала на ТВ станиците во бивша Југославија.

Уредниците на порталот велат дека ова е една од најсмешните реклами на сите времиња. Зошто?

Затоа што во неа се појавува виолончелист на плажа, како и затоа што во автомобилот кој се движи нема возач.

Погледнете и споделете ако и вас ви е смешно: