6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото: илустрација/pixabay
МАКЕДОНИЈА

Апсење на скопсккиот аеродром – со лисици на рацете заврши С.М. објави полицијата

На 15.12.2017 година во 20.00 часот на Граничен премин Аеродром „Александар Велики“-Скопје, од Холандија преку Истанбул со реадмисија допатувал С.М. (21) од Куманово.
По извршена проверка, било констатирано дека лицето се наоѓа на листата со мерка „АПСИ“.
Лицето било лишено од слобода и во 23.15 часот, со потврда за предавање на лице, било предадено на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошнапостапка.
Спонзорирано: