1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Се погледнал во огледало во еден клуб: Она што се случило потоа… Лекција за цел живот!

Возејќи во погрешна насока, Крис Каудила (26), удрил во автомобил и убил заменик шериф.

Тој служи 15 години затворска казна поради возење во алкохолизирана состојба и убиство и со тоа што го направил мора да живее секој ден. Каудила сега се обидува своето искуство да го пренесе и на луѓето надвор од затворот во обид да ги спречи да не го направат истото што го направил и тој.

Организацијата „Ние спасуваме животи“ им постави прашање на оние кои заминуваат зад решетки.

Прашањето е: „Што ако вашата одлука да пиете и возите ве гледа право во очи?“ Организацијата се здружила со Каудила и направила експеримент. Затвореникот разговарал со луѓето во клубовите.

Погледнете: