19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Тргнал на лов, а во шумата доживеал нешто што ќе го памти до крајот на животот

Џордан Максон отишол во шума како би фатил некое диво животно, но она што таму му се случило никогаш претходно не го доживеал.

 

Џордан Максон е ловец со 12 години искуство. Во видеото кое го поставил на Јутјуб, Џордан објаснува ситуација која му се случила првпат во неговата ловечка кариера, и поради која можеби ќе го промени мислењето за своето хоби.