15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Еве какво ќе биде времето наредниве денови – синоптичарите излегоа со нова прогноза

Под влијание на јужно струење во наредните денови температурите ќе бидат релативно високи.

Утре ќе преовладува облачно време, а по котлините ќе биде магливо. Во вечерните и ноќните часови, во западните и северните делови ќе има врнежи од дожд.

Потоа за време на викендот ќе бидеме под влијание на нов влажен бран со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во сабота.

Од недела ќе има опаѓање на температурите и повремени врнежи од дожд и снег.