16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Страшна сообраќајка ја потресе Македонија – со автомобилот удрил во 15-годишно девојче

На 11.12.2017 година во 17.20 часот на ул. „Индустриска“ во Неготино се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Фолксваген поло“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од О.И. (58) од Демир Капија, удрил во 15-годишно девојче од Неготино.

Во незгодата девојчето се здобила со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Итна медицинска помош Неготино била препратена во Ургентен центар Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Неготино.

Спонзорирано: