15.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Драма на Партизанска – Полицијата излезе со детали за инцидентот

На 11.12.2017 година околу 19.10 часот во Единицата за информации и команда Скопје, В.Ѓ. пријавила дека во аптека на бул. „Партизански одреди“ непознат маскиран сторител извршил разбојништво.

Сторителот со закана со физичка сила одзел 3.000 евра од дневниот промет и побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.