6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛОКАЛНО

Утре без вода неколку делови од Карпош и Гази Баба

Утре без вода ќе останат неколку делови од Карпош и Гази Баба.

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека поради уличен дефект ф-100 мм на улица Козле 1, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Средно Нерези од 08:30 часот па се до завршување на работите.

Исто така, поради промена на шибер ф-80 мм на улица Славчо Деловски, раскрсница со Антон Панов, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од улица Славчо Деловски и дел од улица Антон Панов од 08:30 часот до завршување на работите, во Општина Гази Баба.

Спонзорирано: