Полициска потера низ улиците на Лас Вегас, нешто што не се гледа ни во филмовите (Видео)

Видеото кое го снимила камера закачена на телото на полициски службеник во Лас Вегас, прикажува детали од потера по возило во кое се наоѓале двајца осомничени за убиство.

Во видеото прикажан е полицаецот Вилиам Уман како вози автомобил и брка црн џип, а по неколку секунди зема пиштол и пука низ ветробранското стакло. По неколку испукани куршуми, возилото во кое се наоѓале осомничените запира покрај пат.

Погледнете како изгледала целата драма. Предупредување: Видеото е со вознемирувачка содржина