Вечерва тешка сообраќајка на овој патен правец – сообраќајот е во целосен прекин

Поради сообраќајна незгода кај с. Гиновци, сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово е во целосен прекин, ифнормираат од АМСМ.

Засега нема информации за евентуално повредени лица.

Повеќе детали се очекуваат наскоро.

Во тренд…