Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Притвор за девојката од Велес осомничена за убиство на нејзиниот партнер

Судот ѝ определи притвор од 30 дена на 23-годишната девојка од Велес осомничена за убиството на нејзиниот партнер, соопшти ​​Основното јавно обвинителство во Велес.

Според досегашните информации од Обвинителството, вчера, во раните утрински часови, во куќата во која живеела, осомничената при вршење семејно насилство го убила 40–годишниот маж со кого живеела во вонбрачна заедница.

По вербална и физичка расправија меѓу нив, тој ја фатил за врат со намера да ја дави, па осомничената со нож му нанела убодна рана во градниот кош.

Можеби ќе ве интересира

Страшно убиство во Атланта – Бебе погодено со куршум во пукотница на две банди

M T

Убиство во Лондон – Избодена жена, маж прегазен со возило

M T

Повеќекратно убиство во Милвоки – Во куќа пронајдени пет тела

M T

Шефот на данската разузнавачка служба во притвор поради протекување информации

M T

20 години бил во бегство поради убиство, а уапсен бидејќи не носел маска во продавница

M T

Сашо Мијалков излегува од притвор

M T