Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » туширање
Centar Мозаик Здравје

Туширањето со ладна вода наутро ја подобрува функцијата на мозокот

M T
Утринскиот туш со ледена вода е најдоброто можно нешто што можете да го правите секој ден за вашето здравје. Холандско истражување покажало дека луѓето кои...
Centar Мозаик

СИТЕ ГИ ПРАВАТ ИСТИТЕ ГРЕШКИ ПО ТУШИРАЊЕ: Овој чекор е клучен да го направите веднаш штом ќе излезете од кадата!

M T
Верувале или не, негата на кожата после туширање е исто толку важна, можеби дури и поважна, отколку самиот туш. Имено, туширањето има големо влијание врз...