Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : ладна вода

Centar Мозаик Здравје

Туширањето со ладна вода наутро ја подобрува функцијата на мозокот

M T
Утринскиот туш со ледена вода е најдоброто можно нешто што можете да го правите секој ден за вашето здравје. Холандско истражување покажало дека луѓето кои...
+ Centar Здравје

Дали ладната вода е лоша за нашиот дигестивен систем?

M T
Внатрешната телесна температура е околу 36 степени, и затоа треба да пиеме вода со слична температура за нормална функција на системот за варење во телото....