25.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » чекор
Свет

Три земји на чекор од стратешки договор – Путин, Раиси и Ердоган денеска на важен состанок во Техеран

M T
Претседателите на Иран, Русија и Турција, Ебрахим Раиси, Владимир Путин и Реџеп Таип Ердоган денеска ќе се сретнат во Техеран за да разговараат за регионалните...
СветВо тренд...

Украина го направи првиот чекор кон пристапување во Европската унија

M T
Заменик-началникот на кабинетот на претседателот на Украина Игор Жовква потврди дека надлежните украински функционери пополниле прашалник што е прв чекор и почетна точка за процесот...
CentarМозаик

СИТЕ ГИ ПРАВАТ ИСТИТЕ ГРЕШКИ ПО ТУШИРАЊЕ: Овој чекор е клучен да го направите веднаш штом ќе излезете од кадата!

M T
Верувале или не, негата на кожата после туширање е исто толку важна, можеби дури и поважна, отколку самиот туш. Имено, туширањето има големо влијание врз...