12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јанчева
МАКЕДОНИЈА

Јанчева: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема ниту еден свој

M T
Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Љубица Јанчева: Со враќањето на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Аеродром, се вратија и режимските методи, но нема никого да уплашат

M T
Изјава за медиуми, Љубица Јанчева, претседателка на Советот на Град Скопје и претседателка на ОО СДСМ Аеродром: Со враќањето на ВМРО-ДПМНЕ во општина Аеродром, се...
МАКЕДОНИЈА

Љубица Јанчева: Почна проширувањето на булеварот Борис Трајковски, го правиме најдоброто за Скопје

M T
Изјава за медиуми, Љубица Јанчева, претседателка на Советот на Град Скопје и претседателка на ОО СДСМ Аеродром Почитувани, СДСМ на локално и на централно ниво...