26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » надлежни
Македонија

Пендаровски: Очекувам надлежните да ги утврдат причините за трагедијата каква што не се памети досега

M T
Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите луѓе во трагичната несреќа што ноќеска се случи во Бугарија, а во која загинаа 46 луѓе....