Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пендаровски: Очекувам надлежните да ги утврдат причините за трагедијата каква што не се памети досега

Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите луѓе во трагичната несреќа што ноќеска се случи во Бугарија, а во која загинаа 46 луѓе.

„Во овие тешки мигови изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите лица и наши сограѓани што ги изгубија своите животи и беа повредени во стравотната сообраќајна несреќа што се случи на територијата на соседна Бугарија.

Очекувам надлежните да спроведат целосна истрага, да се утврдат причините и одговорноста за трагедијата каква што не се памети во нашата понова историја.

Во деновите на жалост што следуваат посакувам мирен покој на душите на починатите и побрзо закрепнување на повредените“, порача Пендаровски.

Можеби ќе ве интересира

Досадата сепак не е толку лоша: Овие неколку причини покажуваат зошто

M T

Пет причини зошто жените избираат доминантни мажи: ЧЕТВРТАТА може да биде КЛУЧНА

M T

Пендаровски: Да се сплотиме и заеднички да се соочиме со проблемите

M T

Претседателот Пендаровски и сопругата ќе присуствуваат на погребот на кралицата Елизабета

M T

5 ПРИЧИНИ ЗОШТО НЕ МОЖЕТЕ ДА ОСЛАБИТЕ: Залудно гладувате и се мачите – Килограмите НЕМА ДА СЕ СТОПАТ без ова!

M T

Некои се безопасни, а некои укажуваат на здравствени проблеми: Четири причини зошто вашите нокти може да пожолтат

M T