Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » авион
Свет

Милановиќ: Кога Бајден ќе лета со комерцијален авион, тогаш и јас ќе летам

M T
Претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ по „Дипломатската берба на грозје“ одговараше на прашања на новинарите и меѓу другото рече дека ќе присуствува на погребот...
CentarМозаик

Што можете, а што не можете да понесете со себе од авионот – Еве што земаат патниците како сувенири

M T
За да се увери дека сè останува на своето место, персоналот на авионот ја проверува опремата по секој лет. Од друга страна, има некои работи...
Свет

Се урна авион во САД, едно лице загина, девет се водат за исчезнати

M T
Авионот летал од популарната туристичка дестинација пристаниште Фрајдерик на островите Сан Хуан до Рентон, јужно предградие на Сиетл, соопшти американската крајбрежна стража. Несреќата била пријавена...
CentarМозаик

Еве што е првото нешто што го забележуваат стјуардесите кај вас кога ќе се качите во авион

M T
Луѓето летаат од различни причини, што значи дека нивните расположенија, очекувања, па дури и нивниот багаж ќе се разликуваат многу. Ова е првото нешто што...
СветМозаик

Се запали авион за време на лет, патниците плачеа и врескаа

M T
Патнички авион Вива Аеробус, кој летал од Гвадалахара до Лос Анџелес, морал да се врати на аеродромот откако се запалил моторот. Патниците слушнале силна експлозија...
Свет

Авион принудно слетал во Загреб поради патник кој викал и сакал да ја отвори вратата

M T
Вистинска драма поминаа патниците на британската ТУИ на летот од Пафос за Манчестер, кои требаше да летаат за Манчестер во понеделник, на 15 август, околу...
Свет

Инцидент во авион: Британец нападнал членови на екипажот и патници, удирал по седишта и прозорци

M T
Британец кој патувал од Лондон до Лос Анџелес, во авионот на компанијата „Вирџин Атлантик“ предизвикал инцидет. Вилијам Стивен Хејс (39) е уапсен под сомнение дека...
СветТОП ВЕСТИ

Се урна руски воен транспортен авион има најмалку четворица загинати

M T
Воениот транспортен авион „Иљушин Ил-76“ утрово се урна во централниот руски град Рјазан, при што загинаа четири лица, а петмина се повредени, пренесуваат руските агенции....
СветТОП ВЕСТИ

Авион се запали при полетување, сите патници и членови на екипажот се евакуирани

M T
На аеродромот во Чонгкинг, Кина, се случи драма кога авион се запали при полетување. Кинеската „Тибет ерлајнс“ соопшти дека сите патници и членови на екипажот...
СветТОП ВЕСТИ

Дојава за бомба во авион што требало да полета од Букурешт – Патниците евакуирани

M T
Романските надлежни служби ја проверуваат пријавата за бомба во еден од авионите на аеродромот во Букурешт, пренесува РИА Новости, повикувајќи се на романската ТВ Диги...
Свет

Драма во воздухот: Избегната трагедија откако падобранец висеше закачен за авионот

M T
Избегната е воздушна трагедија кога грчки падобранец останал да виси четири минути закачен за авионот „ц-130“. Авионот на ХАФ полетал од аеродромот во Ларнаки. Кога...
БизнисСвет

Британија го приземји авинот на рускиот милијардер Евгениј Швидлер

M T
На приватен авион во сопственост на рускиот милијардер Евгениј Швидлер му е забрането да лета во Велика Британија, соопштија властите. На авионот, кој е во...
СветТОП ВЕСТИ

Авион со 133 луѓе се урна во Кина, бројот на жртви се уште не е познат

M T
Патничкиот авион Боинг 737 на кинеската авиокомпанија China Eastern Airlines се урна на југот на Кина, јавуваат медиумите. Според првите информации, во авионот имало повеќе...
Свет

Мистериозен летечки објект падна во Загреб – Дрон или авион од Украина?

M T
Околу 23 часот силна експлозија одекна во близина на студентскиот дом во Загреб. Според првите информации од очевидци се претпоставува дека паднал воен авион. Како...
СветТОП ВЕСТИ

Руски авион се урна на Камчатка – две лица загинаа

M T
Две лица загинаа во падот на транспортниот авион Ан-2 на Камчатка, соопшти денеска прес-службата на руското Министерство за вонредни ситуации. Авионот се урнал при полетување,...
Свет

Авион падна на железничка пруга, па во него удри воз – Секунди претходно спасен пилотот

M T
Авион падна на железничка пруга во Калифорнија, по што во него удри воз. Полицијата во Лос Анџелес го извлекла пилотот од урнатиот авион „цесна“ неколку...
Свет

Руси и Чеси исфрлени од авион затоа што пушеле и одбиле да носат маски

M T
Членовите на руската и чешката светска јуниорска хокеарска репрезентација беа избркани од летот од Клагари до Франкфурт на новогодишната ноќ, пренесуваат агенциите. Патниците кажале дека...