5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Мотор удри во жена на улица во Битола

Седумдесет и четиригодишна жена која пешачела на улицата Партизанска во Битола, вчера била прегазена од мотор.

„Мотоцикл „јамаха“, со битолски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(28) од Битола удрил во пешакот В.Н.(74) од Битола. Во незгодата В.Н. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола“, соопшти МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Можеби ќе ве интересира

57 санкционирани возачи на територија на СВР Битола

M T

64 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

M T

24 санкции за непрописно престигнување на територијата на СВР Битола

M T

Прегазен 55-годишен битолчанец, починал на лице место

M T

57 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

M T

Се запали авион за време на лет, патниците плачеа и врескаа

M T