9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Автомобил управуван од малолетник се судри со мотор, повредени се две лица

Шестнаесетгодишно дете управувајќи автомобил се судри со мотор, пришто повредени се две лица.

Сообраќајната несреќа се случи вчера на крстосницата од улицата „Македонско-косовска бригада“ и улицата „Втора македонска бригада“.

„Во сообраќајната незгода учествуваа патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 16-годишник од с.Блаце, скопско, и мотоцикл „лифан“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Х.(23) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од мотоциклот, Џ.Х.(23) од Скопје, а со телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники Мајка Тереза“, соопшти МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата.

Можеби ќе ве интересира

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

M T

Кумановец со автомобилот излетал од патот и удрил во работна машина

M T

Тешко повреден пешак во Битола откако малолетник го удрил со неговиот мотор

M T