22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаикХороскоп

Најдолгото затемнување на Месечината во историјата ќе им го направи животот пекол на овие хороскопски знаци

Иако затемнувањето на Месечината се очекува дури во ноември, астролозите веруваат дека неговото влијание може да се почувствува веќе сега.

она што го издвојува ова затемнување на Месечината од сите претходни е тоа што е најдолгото затемнување во историјата и поради тоа, остатокот од 2022 година ќе биде особено тежок за овие четири знаци.

Лав
Астролошките промени кои претстојат ќе имаат најголемо влијание врз вашата кариера, поради што е тешко да се предвиди во која насока ќе се случат промените. Од една страна, можно е да имате голем неочекуван успех, но можно е и работите да тргнат надолу. Размислете добро колку сте задоволни од тоа каде е вашата кариера денес, колку ве ценат на работа и колку шанси му се дадени на вашиот потенцијал. Ако поради некоја причина не сте задоволни, бидете храбри и најдете нова работа, не толку за минатото и сегашната ситуација колку за иднината.

Скорпија
Големите промени се природна појава за вас. Не се плашите од новото и различното, но она на што треба да обрнете внимание е дека интензивните промени пред вас би можеле емоционално да ве исцрпат и да ве исфрлат од колосек. Слободно препуштете се на вашата потреба за креативност, само почитувајте ги оние кои ве предупредуваат за опасностите од непромислените одлуки.

Водолија
Водолиите ќе го почувствуваат влијанието на полето на семејството и емоциите. Доаѓа време кога ќе бидете почувствителни и поемотивни од вообичаено, а ќе ве мачат некои семејни прашања кои досега не ве вознемирувале и кои ќе бараат брзо донесување одлуки. Не оптоварувајте се со тежината на емоциите бидејќи ова е моментот кога конечно ќе се справите со нив.

Бик
Можеби работите нема да одат според планираното, но ова е идеално време да се подготвите за сите цели кои сте си ги поставиле. Време е да ги заборавите сите стари навики, особено оние кои застанаа на патот за остварување на вашите соништа, да ги исфрлите старите модели на однесување и да започнете да тренирате импулсивност и спонтаност.

Можеби ќе ве интересира

Откриен нов минерал на Месечината: Важен напредок за разбирање на еволуцијата

M T

Денски или ноќен тип: Овој период од денот во кој сме родени ВЛИЈАЕ НА КАРАКТЕРОТ

M T

Безос ја тужи НАСА за изборот на Илон Маск, на кого му додели 2,9 милијарди долари за летало на Месечината

M T

Безос понуди 2 милијарди долари за да се врати во трка за Месечината

M T

НАСА предупредува: Месечината ќе предизвикува поплави во 2030-тите

M T

Кина започнува вселенска мисија на Месечината

CENTAR MKD