Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Расветлени 11 кривични дела „тешка кражба“, приведени двајца крадци

По добиени оперативни сознанија од страна на полициски службеници од СВР Штип на 08.09.2021 лишени се од слобода М.А.(33) од Штип и П.И.(25) од с.Црвулево, општина Карбинци, поради постоење основи на сомнение дека сториле 11 кривични дела „тешка кражба“ од куќи на подрачјето на Штип и с.Црвулево, од каде одзеле разни предмети. Дел од предметите кои се предмет на кривичните дела се пронајдени, одземени и вратени на оштетените граѓани.

По комплетирање на случаите против М.А. и П.И. ќе бидат поднесени соодветни пријави до Основното јавно обвинителство.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од гостиварско, поради сомнение за три извршени кривични дела

M T

Расчистени две кривични дела во Тетово, приведени разбојник и крадец

M T

Приведено лице во Скопје, пронајдени предмети поврзани со кривични дела

M T

Приведен велешанец, фатен непосредно по извршена тешка кражба

M T

Приведен разбојник, расчистени две кривични дела во Прилеп

M T

Приведени разбојници, расчистени две кривични дела

M T