19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Ирска
Македонија

Маричиќ денес е домаќин на министрите за Европа на Финска и Ирска

M T
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска ќе биде домаќин на неговите хомолози од Ирска и Финска,Томас Бирн, и Тити Тупураинен,...
КоронавирусCentarСвет

Првата земја во Европа којашто се враќа во карантин – започнува од полноќ, а ќе трае 6 седмици

CENTAR MKD
Ирска е првата европска земја која што објави дека се враќа во целосен карантин за да го запре ширење на коронавирусот, а целата нација повторно...