Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Технологија

Апликации кои ви дозволуваат да гледате YouTube без реклами

Откако YouTube Vanced објави дека платформата се гаси, многу корисници кои ја користеа со години беа разочарани бидејќи се навикнаа на многуте придобивки.

За среќа, постојат алтернативи.

YouTube е платформа која сите ја сакаме и ја користиме, но рака на срце, рекламите стануваат се почести.

И додека ги стискаме паричниците и ја гледаме четвртата 20-минутна видео реклама, Vanced со години обезбедува алтернативно решение: бесплатен YouTube Premium и неколку додатоци.

Се разбира, недостатокот на реклами е главната работа кај Vanced апликациите, но има и темен интерфејс, кој изгледа подобро отколку на YouTube, блокирање спонзори, стар избор на видео резолуција наместо нова, описна, но и репродукција преку други апликации и со исклучен екран.

Она за што се особено благодарни сопствениците на телефоните на Huawei е можноста да се логираат и да гледаат YouTube на овие уреди, иако PlayStore не им беше достапен.

За жал, тимот на Wanced одлучи да престане да ја развива оваа фантастична апликација, која многумина од нас ги става во ситуација да бараме алтернатива. Ние сме тука да ви помогнеме да ја пронајдете вистинската услуга за вас.

Најдобри напредни алтернативи
Кога Wanced ќе престане да работи, многумина од нас прво ќе се обидат да најдат алтернативна апликација или едноставно ќе се вратат на класичниот YouTube, со или без претплата на услугата Premium. Ова се најдобрите алтернативи што ги најдовме.

NewPipe

NewPipe е апликација која постои речиси исто колку и YouTube Vanced. Тоа е потполно бесплатна апликација со отворен код која ги нуди повеќето работи што ги понуди Vanced: работа на уреди без апликации на Google (Huawei), снимки без реклами, репродукција во позадина, слика во слика, преземање видеа и многу повеќе.

Можеби ќе ве интересира

Наоружајте се со трпение: Јутјуб го менува бројот на реклами што ќе ги гледаме пред видеата

M T

Еве список на апликации кои се опасни за вашиот телефон: Ако ги имате, ВЕДНАШ избришете ги

M T

МЗШВ со потсетување до земјоделците: Уште 2 дена рок за доставување апликации за закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари

M T

Пристигнува корисна функција на Android – архивирање апликации

M T

Доколку ги имате овие телефони, заменете ги веднаш – До крајот на месецот ве чека непријатно изненадување

M T