6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » андроид
CentarТехнологија

Доколку ги имате овие телефони, заменете ги веднаш – До крајот на месецот ве чека непријатно изненадување

M T
На 27 септември, Google ќе ја прекине поддршката за сите паметни телефони од 2010 година. Андроид 2.3.7 Gingerbread беше актуелен во тоа време. Сега сите...
CentarТехнологијаВо тренд...

Вашиот Андроид телефон е нападнат? – Три скриени опасности што не смеете да ги игнорирате

M T
Сопствениците на паметните телефони „Андроид“ се предупредени за трите најголеми закани на паметните телефони – и една од нив е толку сериозна што може да...