Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Али Ахмети им го честита Божик на православните верници

По повод христијанскиот празник Божик, претседателот на ДУИ, Али Ахмети упати честитка до сите православни верници.

„Имам чест на сите православни верници да им го честитам големиот празник Божик со најискрени желби за здравје, благосостојба и успех.

Божик е празник на надежта и вербата за нов почеток на животот и во овој дух, славејќи заедно за да ја обновиме вербата и посветеноста на општото добро на животот за сите наши граѓани, правејќи го секој од нас уште подобар и покорисен за нашето општество.

Посакувам овој празник да го поминете среќно со вашето семејството и посакувам да поминете среќни моменти со вашите најблиски.

Заедничките празници и цели за подобар, подуховен, побожен живот, нè зближуваат еден со друг и не прават попосветени на заедничките вредности“, се вели во честитката на Ахмети.

Можеби ќе ве интересира

ИСПОВЕД НА ЉУБОВНИЦИТЕ: ‘За Божиќ ми дава куќа и РАЗВОД од жената!’

M T

Ахмети: Европа е нашиот дом, им честитам на сите граѓани

M T

Путин: Божик е посебен празник кој ги исполнува срцата со радост

M T

Ковачевски за Божик: Христовото раѓање симболизира нови почетоци кон подобра иднина

M T

Заев: Божик повикува да продолжиме да ги негуваме заедничките вредности

M T

Божик е неработен ден за сите граѓани на Северна Македонија

M T