-3 C
Скопје
18. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Кујната од Centar

Ставил магнет во сунѓер за садови. Кога ќе видите зошто, ќе го направите истото

CENTAR MKD
Crazy Russian Hacker е вистинска ѕвезда на Јутјуб и со своите генијални трикови воодушеви милиони. Овој пат ни покажува 7 начини како да ги искористите...
Кујната од Centar

Почнала да го сече тестото на мали ленти. Кога ќе видите што направила веднаш ќе одите во кујна!

CENTAR MKD
Ќе се сложите со нас кога ќе кажеме дека нема таков човек кој не сака слатко. Повремено треба да изедеме и нешто слатко бидејќи таквите...
Кујната од Centar Во тренд...

Ви ја откриваме тајната на сараевските ќебапи: Овој совет ќе го запишете и ќе го пренесувате на генерации

CENTAR MKD
Сараевските ќебапи станаа препознатлив бренд во цел свет и долго се криеше рецептот за нив, а сега прв пат е објавен рецептот – како се...
Бизнис Кујната од Centar ТОП ВЕСТИ

Во сончогледовото масло Брилијант има помало количество заситени масни киселини

CENTAR MKD
Покрај јаглехидрати и протеини, човечкото тело има потреба и од масти. Мастите пак може да бидат заситени, оние што може да се синтетизираат во организмот...
Кујната од Centar

Без мака до совршен доручек: Еве како да подготвите идеално јајце

CENTAR MKD
Креативно и без многу труд можете да подготвите вкусен доручек на сосема друг начин. Научниците се сложуваат во една работа – доручекот е најважен оброк....