25.8 C
Скопје
21. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
.СВЕТ

Силен земјотрес во Турција – позната јачината и епицентарот

Силен земјотрес ја погоди Турција денеска во 17 часот и 11 минути.

Земјотресот бил со јачина од 5.7 степени според рихтер, според ЕМСЦ.