35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Бизнис Во тренд...

Окта со позитивни оперативни резултати и висока профитабилност во услови на континуиран раст на меѓународните цени на горивата

CENTAR MKD
Финансиски резултати втор квартал/прва половина од 2021 Позитивни оперативни резултати и висока профитабилност во услови на континуиран раст на меѓународните цени на горивата  2 квартал...
Коронавирус + Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

37 нови случаи на коронавирус – Каква е состојбата по градови?

CENTAR MKD
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се 37 нови...
+ Centar Македонија Во тренд...

Ненад Јовановиќ: Мицкоски, увек други, никад први!

CENTAR MKD
Фејсбук статус на аналитичарот Ненад Јовановиќ за посетата на Христијан Мицкоски во Белград: Мицкоски, увек други, никад први! Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски отишол во...
+ Centar Македонија Во тренд...

Јовановиќ: До вчера нивниот сојузник беше короната, труеја се’ живо – денес им се пожарите

CENTAR MKD
Фејсбук статус на аналитичарот Ненад Јовановиќ: Повторно да потенцирам. До вчера нивниот сојузник беше короната. Труеја се’ живо, а денес им се пожарите. Во недостаток...
+ Centar Здравје

Дали ладната вода е лоша за нашиот дигестивен систем?

M T
Внатрешната телесна температура е околу 36 степени, и затоа треба да пиеме вода со слична температура за нормална функција на системот за варење во телото....
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Филипче: Со премиерот Заев остануваме цела ноќ во Кочани – мобилизирани се сите медицински екипи, а тука е и тимот од клиниките во Скопје доколку има потреба

CENTAR MKD
– Медицинските екипи од Кочани и околните општини се целосно мобилизарани како и тимот од Клиниките во Скопје доколку е потребна интервенција. Нема повредени со...
+ Centar Македонија Во тренд...

Спасовски: Граѓаните не се сами, државата е со нив, ќе ги искористиме сите расположливи средства и ќе сториме се’ што можеме да ја спречиме огнената стихија низ целата држава

CENTAR MKD
– По заминувањето од Крушево веднаш дојдов во Ранковце кадешто македонската полиција е на терен и помага во гасењето на пожарите, соопшти вечерва министерот за...
+ Centar Македонија Во тренд...

Николовски од кумановско: Државните органи се во полна подготвеност, да се справиме со ова успешно и ефикасно

CENTAR MKD
Поради сериозноста на ситуацијата со пожарите, веднаш по заминувањето од Крушево, заедно со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, се упативме на локациите во Ранковце,...
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Владата апелира до граѓаните да не се движат во шумските подрачја, наутро стапува на сила целосна забрана за движење

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради...
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Се огласи Заев пред полноќ: Пожарот во Кочани е локализиран благодарение на професионалноста на пожарникарите и помошта која стигна од цела држава

CENTAR MKD
Пожарот во Кочани е локализиран благодарение на професионалноста на пожарникарите, на помошта која стига од целата држава и на солидарноста на граѓаните. Системот функционира, во...
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Пожарот во Кочани е локализиран – Скопските пожарникари пристигнаа

CENTAR MKD
Скопските пожарникари во Кочани. Пожарот моментално е локализиран и ставен под контрола !!!, соопшти Петре Шилегов, градоначалник на Скопје. Пожарникарите остануваат цела ноќ за да...
+ Centar Македонија Во тренд...

Шилегов: Скопските пожарникари заминаа за Кочани

CENTAR MKD
По вестите за огнената стихија која го зафати Кочани вечерва и по повиците за помош од Градоначалникот Илијев, вечерва се огласи и скопскиот градоначалник Шилегов...
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Премиерот ја напушти централната манифестација на Мечкин Камен – замина за Кочани

CENTAR MKD
Centar.mk стапи во комуникација со прес службата на Владата од каде информираа дека премиерот во овој момент се упатува кон Кочани, од Мечкин Камен каде...
+ Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Видео: По координацијата со Заев и Пендаровски, министерот Спасовски замина од Мечкин камен за координација за пожарите во Кочани

CENTAR MKD
Во координација со премиерот и претседателот, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, замина од Мечкин Камен заради координација на ситуацијата со пожарите. Кочани е зафатено...
+ Македонија

Заев за Танјуг: Од 1 јануари 2023 година нема повеќе граници меѓу Србија, Македонија и Албанија

CENTAR MKD
Балканот веќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ сега ни создава можности да направиме многу и сами да...
+ Македонија

Заев  за Танјуг: Балканот веќе не е темпирана бомба туку симбол на пријателство

CENTAR MKD
Балканот веќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ сега ни создава можности да направиме многу и сами да...
+ Македонија Во тренд...

Заев за Танјуг: Со „Отворен Балкан“ младите ќе ни останат дома

CENTAR MKD
Имаме искрени намери, можеме само да се надополнуваме. Покрај тоа, како обединет регион, многу повеќе ќе не почитуваат во Западна, Северна и Централна Европа, бидејќи...
+ Centar Македонија Во тренд...

Заев за Танјуг: Во моментот губиме милијарда евра чекајќи на границите

CENTAR MKD
 Кога ќе ја напуштам мојата Струмица, и додека не стигнам во Белград, Горњи Милановац или Нови Сад, патарините ќе ми бидат пониски за пет отсто,...
+ Македонија Во тренд...

Заев: Кога Европа затајува се разгорува национализмот, но кај Македонците и Албанците нема непријателство, ние сме пример за соживот

CENTAR MKD
„Се повеќе и повеќе се губи радикалниот национализам што го имаше во Северна Македонија. Партиите како Илирида немаат поддршка, бидејќи кај Македонците и Албанците нема...
+ Македонија Во тренд...

Заев: Остануваме засебни држави, но треба да ги симнеме административните граници

CENTAR MKD
„Порано постоеја кавги и проблеми, но сега сите тројца лидери седиме на заедничка маса за да им служиме што подобро на граѓаните“, вели премиерот Зоран...