12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Медиуми: Таткото на Данка го помина полиграфот

Вестите пренесуваат дека таткото на Данка Илиќ, која исчезна на 26 март, поминал полиграф.

Мајката на Данка, Ивана, денеска повторно е приведена во полициската станица во Бор, каде што е сослушана за сите околности околу исчезнувањето на нејзината двегодишна ќерка, која и на четвртиот ден од сеопфатното пребарување на реонот , специјалните тимови не можат да најдат.

Според тврдењата на дел од медиумите, досега 10 лица биле сослушани во полиција во врска со исчезнувањето на Данка, а двајца мажи поминале полиграф.

Спонзорирано: