31.8 C
Скопје
19. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Pixabay
СВЕТ

Драма во познато одморалиште: Пожар зафатил пет чамци, едно лице завршило во болница во Мали Лошињ

Едно лице е повредено во пожар во Мали Лошињ, кој зафатил пет чамци долги шест метри, од кои три целосно изгореле.

Пожарот се случил вчера попладне, а повредениот е хоспитализиран.

Пожарот го изгаснале шест пожарникари, јавуваат хрватските медиуми.