16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Приведено лице што пукало во месноста “Јелак”, одземен му е пиштол

.
Полициски службеници од СВР Тетово денеска (20 август) околу 14 часот и 20 минути на Попова Шапка, во месноста “Јелак” го привеле Б.Н.(29) од Скопје, поради сомнение дека претходно пукал со пиштол што го поседувал со дозвола. На местото пронајдени се 7 празни чаури кои се подигнати за вештачење, а пиштолот со празна рамка му е одземен. По целосно расчистување и документирање на случајот против Б.Н..ќе следува соодветен поднесок.