Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Еден од ранетите вечерва во Врачар бил Македонец, имал само 21 година

Две млади момчиња се ранети во престрелка што се случила вечерва околу 19:40 часот во Белград, недалеку од пазарот Калениќ.

Како што јавија српските медиуми во престрелката биле ранети А.П.(26) кој веќе и е познат на полицијата поради бројни кривични дела и Д.Л.(21), државјанин на Македонија.

Непознат напаѓач, кој е во бегство, го застрелал А.П., кога младиот човек бил во ресторан за брза храна.

Како што пипуваат медиумите напаѓачот излегол од Чубурски парк и притрчал до А.П., при што од пиштол испукал неколку истрели кон него.

Со прострелни рани во нозете се здобил А.П., додека со повреди во грбот Д.Л. Според неофицијални информации, тој во друштво на пријател се движел од Његошева кон улицата Максим Горки.

Двајцата ранети млади момчиња се пренесени во болница и според првичните информации нивните животи не се во животна опасност.

Можеби ќе ве интересира…

Бесими: Граѓанската обврзница е безризичен инструмент кој носи добри и безбедни приноси

2 јуни 2023, Скопје – Издавањето на граѓанската обврзница, како нов инструмент на пазарот, ќе даде можност на граѓаните да ги инвестираат своите пари и за тоа да добијат добри… Прочитај повеќе

Машините на терен – Почнаа работите на коридорот 8, постоечкиот автопат Тетово-Гостивар ќе се трансформира во автопатско решение со по три ленти во двата правци

Изградбата на стратешките инфраструктурни проекти е важна пред сè за подобрување на условите за живот на граѓаните, за обезбедување модерна и безбедна патна и железничка инфраструктура, за рамномерен регионален развој,… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе