Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Уапсени момчиња во Кралево, на „Инстаграм“ објавиле фотографија на која позираат со пиштоли во рацете

На двајца 14-годишници од Краелво, ученици во осмо одделение во основно училиште во Краелво, одредена им е мерка притвор поради кривично дело загрозување на сигурноста.

Тие се приведени бидејќи на профилот на „Инстаграм“ објавиле фотографија на која се со пиштоли во рацете.

Фотографијата е направена во просториите на училиштето.