18.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Се токми нова цена на горивата – Одлуката се носи во вторник

Задутре во вторник, првиот неработен ден следната недела, Регулаторната Комисија за Енергетика треба да ги утврди новите цени на горивата во земјава.

Нафтата од видот брент се продава за 83 долари за барел.

Ова се актуелните цени на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 87.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 89.5 ден/л