Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото МВР на Србија
СветВо тренд...

Се отвори Пандорината кутија: Момче од Србија е уапсено, испратил заканувачка порака до девојче од неговиот клас

Во Књажевац кај Зајечар, на истокот на Србија, полицијата во петокот уапсила петнаесетгодишно момче поради основано сомнение дека сторило кривично дело загрозување на безбедноста, пишува онлајн порталот Зајечар.

Се сомневаат, како што пишуваат, дека на 3 мај испратил заканувачка порака до петнаесетгодишна соученичка, која таа ја пријавила во полиција.

Осомничениот кому му е поднесена кривична пријава е приведен кај судијата за малолетници на Вишиот суд во Зајечар.

Можеби ќе ве интересира…

Ковачевски-Шолц: Германија ја повтори силната поддршка за интеграцијата во ЕУ

На Самитот на Европската политичка заедница во Молдавија, премиерот Димитар Ковачевски се сретна со германскиот канцелар Олаф Шолц, кој ја повторил силната поддршка на Германија за интеграцијата на Северна Македонија… Прочитај повеќе

Судскиот Совет ќе расправа по индиции за судир на интереси во работата на Весна Дамева

Зоран БОЈАРОВСКИ Весна Дамева, член на Судскиот Совет и претседателка на ова тело од декември минатата година до 26 април годинава, кога беше разрешена од оваа должност, учествувала во постапки… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе