Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Вучиќ по средбата со Санчез: Продолжуваме да ги зајакнуваме односите со Шпанија

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, на маргините на Светскиот економски форум се сретна со премиерот на Шпанија, Педро Санчез.

На Инстаграм, Вучиќ објави дека Србија продолжува да ги зајакнува односите со Шпанија.

„Секогаш значајна средба со мојот голем пријател Санчез по неговото претставување на Светскиот економски форум и одлична можност за размена на мислења за темите на овогодинешниот форум. Со нетрпение ги очекувам економските успеси на Шпанија, за кои зборуваше Педро Санчез и продолжуваме да ги зајакнуваме односите меѓу Србија и Шпанија“, изјави Вучиќ.