26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Излета ауди – младо момче итно пренесено во болница

На 17.01.2023 во 12.30 часот на ул.„Св.Наум Охридски“ во Прилеп патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Т.П.(19) од Прилеп, излетало од коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во прилепската болница. Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.

Спонзорирано: