Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Влегол во фоајето на хотелот со ауди и уништил се: Луѓето панично врескале поради арогантното однесување на возачот (ВИДЕО)

Гостин на хотел во Шангај ги загуби нервите, возејќи Audi A5 кабриолет низ стаклениот влез и искрши се.

Наводно, причина за ова е расправија за исчезнат лаптоп, пишува CNA. Видеото се појави на социјалните мрежи и за многу кратко време стана вирално.

Луѓето извикуваа „Тој е луд! Дали имате идеја што сте направиле?“

Друго лице во фоајето извика: – Дали си луд? Дали си?

Бидејќи вратите очигледно биле заклучени, а покривот горе, тие не можеле да влезат, а возачот тргнал во рикверц и се обидел да се врати пред хотелот.

Во инцидентот нема повредени, но може да се забележат луѓе кои се обидуваат да избегаат од автомобилот.

Полицијата соопшти дека возачот, 28-годишен маж идентификуван само како Чен, бил приведен во очекување на понатамошна истрага.

Возачот и претходно бил вмешан во расправија со вработени во хотелот, не бил задоволен од начинот на кој се однесувале со него откако им кажал дека му недостасува лаптопот.

Вработените подоцна ѝ кажале на полицијата дека бил пронајден пред хотелот откако бил украден.

И покрај тоа што не е јасно со какви последици се соочува возачот за неговите постапки, се чини дека тие ќе бидат тешки бидејќи во најмала рака оштетил голем имот, а во најлош случај ги загрозил животите на многу луѓе во лобито на хотелот.