Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Пукање во геј клуб: Има мртви

Најмалку пет лица загинаа, а 18 се повредени во пукање во геј клуб во Колорадо Спрингс.

Како што јавуваат медиумите, на терен се полициски и екипи на итната помош.

Полицијата ја опколи областа околу клубот.