Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Двегодишно момче умрело од глад по ненадејната смрт на неговиот татко

Педесет и девет годишен татко и двегодишен син се пронајдени мртви во стан во градот Женева во американската држава Њујорк (Њу Јорк).

Властите велат дека момчето умрело од глад откако неговиот татко починал. Дејвид Конде постариот (59) и Дејвид Конде помладиот (2) беа пронајдени мртви на 15 февруари.

Таткото починал од „кардиоваскуларни болести“, се вели во соопштението на шерифот на округот Онтарио. Сепак, причината за смртта на бебето е глад.

– Се верува дека Конде умрел прво, а детето не можело да добие храна откако починал неговиот татко – се заклучува во соопштението.

Последен пат биле видени живи на 22 јануари, а властите велат дека нема знаци на насилна смрт.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе