Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Главниот уредник на Russia Today: Го добивте вашиот Белгород, што очекувавте?

Главниот уредник на Russia Today, пропагандистката на Путин, Маргарита Симонјан на Телеграм го коментираше падот на руските ракети врз Полска.

– Сега Полска има свој регион Белгород. И што очекувавте? – напиша накратко таа.

Белгород е руски град на 40 километри од границата со Украина, кој според Русите неколку пати бил погоден од украински ракети.

Да потсетиме, две лица загинаа во експлозија во Пржеводов, село на истокот на Полска во близина на границата со Украина.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе