Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаCentarСвет

Веднаш напуштете ја Русија – САД со важна порака до своите државјани

Американската амбасада во Москва ги повика американските граѓани веднаш да ја напуштат Русија.

И бугарската и полската влада ги повикаа своите граѓани итно да ја напуштат Руската Федерација бидејќи граничните премини би можеле да станат поотежнати и граничните премини затворени, бидејќи сè повеќе луѓе бегаат од принудната мобилизација во Русија, пишува „Гардијан“.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе