34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите ја објавија денешната прогноза – Какво ќе биде времето?

Претежно сончево и потопло, попладне во планинските подрачја со услови за појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: претежно сончево и тивко попладне облачноста краткотрајно ќе се зголеми.
T= 25 °C, P= 981 hPa, U= 44 %, V= 2 m/s.

(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер).