11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

149 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.09.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 149 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 31 санкција, 20 мерки за возење без возачка дозвола, две мерки за возење под дејство на алкохол.

Изречени се 10 мерки за нерегистрирани возила, три санкции за возач почетник, шест санкции за користење мобилен телефон, седум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T

СДСМ: Мицкоски има интереси, затоа е кавгата во Скопје, за пари

M T

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

269 санкции за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T

134 санкционирани возачи во Скопје, 17 без возачка дозвола

M T