26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

На 13.09.2022 во 15.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Н.П.(22) од Велес. Тој се сомничи дека помеѓу 13.45 и 14.45 часот од работилница на ул.„Илинденска“ во Велес одзел патничко возило „југо“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на Б.П.(57) од Велес. Возилото било пронајдено и вратено на сопственикот.

Лицето било приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Скопје

M T

Фатен крадец на дело во Битола, расчистени 14 тешки кражби

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T