Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Свет

53 лица ја прекршиле забраната за движење

53 лица ја прекршиле забраната за движење во периодот од 21:00 часот на 3.5.2021 до 5:00 часот на 4.5.2021 информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од таму додаваат дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава, за мерката за носење лична заштита на лице, биле регистрирани 384 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел спречување на ширењето на Ковид-19.