Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Интерпол се вклучува во потрага по Сашо Мијалков- се претресуваат автомобили FacebookTwitterViberMessenger

Во потрагата се вклучува и Интерпол откако вчера попладне МВР објави меѓународна потерница, пренесува „Канал5“.

Засега, полициската станица во Кисела Вода е центарот на истрага за бегството на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков.

На информативен разговор повикани се членовите на семејството на Мијалков, меѓу кои неговиот брат и синовите, како и припадниците на неговото обезбедување.

Од МВР, за Канал 5, велат дека се направени претреси во повеќе автомобили, земена е документација, мобилни телефони и лап топ компјутери, но засега од полицијата не откриваат дали имаат трага каде би можел да се наоаѓа Мијалков.